Advokatfirmaet Linda Andersen
Lene Nielsen
"Bodeling"
Hurtig, behagelig behandling af sag vedr. skøde ved bodelingen.
Vil klart anbefale dette firma og gav gerne 10 stjerner, hvis det var muligt.
Kim G�thler
"Professionel og venlig behandling hele…"
Professionel og venlig behandling hele vejen igennem
Niels Rasmussen
"Linda Andersen -3 bolighandler "
Har nu brugt Linda Andersen til 3 bolighandler, god hurtig og professionel betjening.
Kunde
"Her føler man sig tryg og i gode hænder, bliver ved med at komme tilbage."
Har brugt Advokatfirmaet Linda Andersen to gange ifm huskøb. De varmeste anbefalinger, kommer helt sikkert igen. Her føler man sig tryg og i gode hænder.
Mette Torres Leites
"Kan kun anbefale"
Jeg er helt grøn når det kommer til køb af lejlighed of havde derfor brug for en boligadvokat som kunne tage mig i hånden og forklare mig ting på en måde jeg kunne forstå, og det gjorde Nana Andersen fra Advokatfirmaet Linda Andersen. Hun var ikke bare dygtig, grundig og effektiv, men også venlig, tålmodig (med min uvidenhed), og hjælpsom.
Mikkel Yven
"Klar anbefaling af Linda Andersen"
Min hustru og jeg benyttede Linda da vi skulle købe vores første hus. Hun guidede os og hjalp os med at træffe det rigtige valg, og samtidig fravælge et hus, som kunne have været en rigtig dårlig investering. Linda hjalp os med at få tjekket de ting igennem, som der kan være svære at gennemskue som første gange køber. Hun skabte en ro hos os, så det ikke var nær så nervepirrende at købe hus, som hvis vi ikke havde haft hende med på råd. Hun har været meget behjælpelig med råd og vejledning både før, under og efter købet af vores hus, udover hun har varetaget hele processen omkring købet. Vi kan klart anbefale Linda til andre, der står og skal købe hus.
Anne S.
"Kæmpe anbefaling til Linda Andersen som boligadvokat"
Vi har været enormt tilfredse med Linda Andersens bistandi forbindelse med vores boligkøb. Vi har følt os i meget trygge hænder fra start til slut. Boligkøb er en proces, hvor det hele skal gå lidt stærkt, og her har Linda været en kæmpe hjælp. Der har været kort svartider og hun har taget telefonen hver gang vi har ringet.
Joachim With
"Meget stor anbefaling herfra!"
Jeg skulle i sommeren 2024 købe mig et hus og derfor også bruge en advokat til at det formelle.
Det hele gik lidt stærkt til sidst og derfor skulle jeg i sommerferie bruge en advokat meget hurtigt. Jeg faldt over Advokatfirmaet Linda Andersen på Google og ringede til dem og spurgte om de havde tid og kunne løfte opgaven.
Det var intet problem sagde de og de var sådan set til rådighed med det samme.
Jeg kan derfor med erfaring og meget stor smil anbefale Advokatfirmaet Linda Andersen! Der har været god kontakt hele vejen igennem, opfølgninger, svar på spørgsmål, undersøgelse og meget stor profesionelisme!
Eva O'Reilly
"God service til en fantastisk pris"
Man får altid en fremragende service til en fantastisk pris. Venlig og professional rådgivning.
Christian
"Linda Andersen - når 5 stjerner ikke er nok som anbefaling"
Helt tilbage i 2016 fik jeg Linda anbefalet af en ven i forbindelse med salg af et hus og køb af en lejlighed. Det var en virkelig god oplevelse, og da jeg skulle sælge min lejlighed igen og købe et hus, valgte jeg Linda Andersen igen. Og det er jeg virkelig glad for. Linda og hendes team leverer en suveræn service, virkelig fantastisk rådgivning og sparring - og så tager Linda ansvar som rækker ud over hvad vi egentlig aftalte.
I forbindelse med salget af min lejlighed var der kvaler med købers rådgiver og en passiv ejendomsmægler - men efter at Linda tog fat i købers rådgiver, gik er kun få timer og så havde vi en underskrift på købsaftalen.
Hvis du ønsker tryghed og en rådgiver som hjælper og vejleder, og tager ansvar - så vil jeg på det varmest anbefale Linda Andersen.
5 stjerner på Trustpilot er ikke nok til at udtrykke min begejstring for Linda Andersen
Widget Preview
Add to your site