Nauticmarine

Education & Training
badge Company profile claimed
53 reviews
Overall Rating
Customer Reviews about

Nauticmarine

Write a review about nauticmarine.dk
Show Reviews

Flemming Nielsen

4.00/5.00

"Super go stemning."

Dejligt og roligt tempo hvor alle kan følge med.

25/05/2024

MG

5.00/5.00

"Meget fleksibel og serviceminded"

Meget fleksibel og serviceminded. God og professionel oplevelse.

30/08/2023

Thomas Jørgensen

5.00/5.00

"Vanvittigt godt sted"

Vanvittigt godt sted, hvor faciliteterne er gode med kompetente instruktører, som både giver én færdigheder og selvtillid .. Jeg kan varmt anbefale stedet.

15/08/2023

peter m

5.00/5.00

"søgte en lidt speciel oplevelse for mig…"

søgte en lidt speciel oplevelse for mig og min familie, hvor det krævede ganske meget flexibilitet fra Nautic, synes de handlede det helt framragende, på trods af pludselige ændringer fra vores side så stillede de op og leverede, tak for en super dag på vandet og under 👍👍

03/08/2023

7 FiSh In A bAtH oF rEd JuIcE

5.00/5.00

"Nauticmarine Dykkerbutik er simpelthen…"

Nauticmarine Dykkerbutik er simpelthen fantastisk! Deres imponerende udvalg af dykkerudstyr og ekspertise er uovertruffen. Jeg blev mødt af venligt personale, der var ivrige efter at hjælpe mig med at finde det perfekte udstyr til mine behov. Butikkens layout var intuitivt og let at navigere, hvilket gjorde shoppingoplevelsen endnu mere behagelig. Kvaliteten af deres produkter er i top, og jeg føler mig helt tryg ved at bruge udstyr, som jeg har købt her. Jeg kan varmt anbefale Nauticmarine Dykkerbutik til alle dykkere, uanset om de er nybegyndere eller erfarne. De leverer virkelig en enestående service og dedikation til dykkerfællesskabet

01/08/2023

Pernille

5.00/5.00

"Efter at have taget både dykkerkursus…"

Efter at have taget både dykkerkursus og nu også speedbådskørekort, kan jeg kun anbefale nautic marine. Deres instruktører inden for begge felter, har været gode og professionelle

01/08/2023

Ida Jørgensen

1.00/5.00

"Spild af tid"

Jeg kontaktede Nautic Marine med henblik på at komme med på et vragdyk. Efter to måneders forsøg på at få oplyst datoer for dyk, har jeg måtte opgive. Jeg har kontaktet Henrik Dahl gentagende gange, hvor han ville vænne tilbage med datoer, men desværre har jeg aldrig hørt noget. Bortset fra en enkelt gang, hvor vi endelig fik det arrangeret. Desværre aflyste han dagen inden fordi han havde taget fejl af datoen og ikke kunne skaffe mandskab. Han undskylder den manglende kommunikation og ukoordinerede planlægning med, at der er travlt som aldrig før. Til sidst aftalte vi at det måtte være hans tur til at kontakte mig, når han var kommet tilbage fra ferie, hvilket aldrig skete.

30/07/2023

Bertram Bech

5.00/5.00

"Dykkercertifikat gennem Nautic marine"

Dykkercertifikat gennem Nautic marine har været tip top! Henrik var vores instruktør og på intet tidspunkt var jeg utryg eller uforstående ifht de øvelser vi lavede. Kan ‘dybt’ anbefale at udforske havets bund gennem
Nautic

12/06/2023

Kenneth

5.00/5.00

"VHF/SRC kursus"

Fint undervisningslokale, underholdende og dygtig kursusinstruktør Morten

- anbefalelsesværdig!

24/05/2023

Carsten Boehlhoff

5.00/5.00

"Fremragende"

Jeg har taget mit speedbådscertifikat med Nautic i går og jeg kan bare sige at hele forløbet var fremragende.

God kommunikation hele vejen igennem og så den perfekte, meget målrettede og lærerige undervisning. Det gælder både den teoretiske og den praktiske del.

Kan kun anbefale Nautic Marine, hvis man er interesseret i speedbådskørekort (og sikkert også andre certifikater)

17/04/2023
Built for truth-seekers. We collect real reviews so you can find reliable businesses fast. Share your insights—help the next person out.
© 2025 - All rights reserved