Kryddlandet
Lovisa Schampi
"Älskar Kryddlandet!"
Jag älskar att besöka Kryddlandet! Det känns härligt rustikt att botanisera runt bland hyllorna och de har ett underbart utbud at produkter. Det är också så avslappnande att personalen låter sina kunder vara och bara strosa runt men att de alltid finns redo i bakgrunden och är extremt kunniga och hjälpsamma så fort man ber om hjälp. Är så glad att ni finns i Skellefteå — riktigt unikt från allt annat!
PS. Min pappa älskar också Kryddlandet och varje gång han varit där säger han att han skulle kunna gå omkring bland kryddorna hur länge som helst (och att han vill ha allt) 😂
matilda
"Köpte lite te"
Köpte lite te, båda sorterna supergoda :) snabb leverans.
sigurdas
"Trustworthy, good quality"
Har beställt från Kryddlandet vid ett par tillfällen, alltid lika bra leverans och kvalité på produkter. Definitivt bra företag!
Saga
"Suverän e-handel med allt man kan tänka sig, en riktig guldgruva!"
Suverän e-handel med allt man kan tänka sig, en riktig guldgruva som alla borde känna till! Här finns kryddor, smaksättare, teer, snacks och godis, förvaringsbehållare av kryddor och teer, skafferivaror från hela världen och många egna blandningar och produkter bara för att nämna några. Mycket spännande och jag har via Kryddlandet fått möjligheten att prova saker jag inte kände till innan eller har velat prova men inte haft möjligheten. Alla produkter har individuella bra, tydliga och entusiastiska beskrivningar av smak, rekommendationer hur produkten kan användas och eventuella tillredningsinstruktioner vilket gör det både lättare och roligare att guida kunden. Ingen generisk knapphändig information där man måste maila kundtjänst med kompletterande frågor med andra ord.
Jag handlar här regelbundet sedan jag upptäckte dem för snart två år sedan eftersom det är billigt och bra kvalité och har alltid varit väldigt nöjd, särskilt med deras storpack av kryddor.
Generösa betalningsmetoder, fakten är billig (39 kr upp till 599 kr per order), leveransen snabb och varorna är packade med omsorg. Lever alltså upp till beskrivningen på hemsidan.
De erbjöd tidigare hemleverans vilket var bekvämt vid större beställningar (som jag brukar göra) men numera får man hämta på ombud. Allt annat väger dock upp för det så ger dem ändå det högsta betyget.
Ulrika
"Snabb och trevlig kundservice"
Min adress blev fel vid beställningen så jag kontaktade kundservice som mycket snabbt åtgärdade det.
Varorna skickades också mycket snabbt.
Ulla Kristina Utterfors
"Godaste citronpepparn"
Citronpeppar är den enda pepparn jag använder i matlagning och Kryddlandet har den godaste. Den innehåller bara peppar och citronzest, intet annat. När jag ändå köper citronpeppar, köper jag mina bandra kryddor där också. Goda och färska kryddor, bra service, snabba leveranser
Martin Danielsson
"Otur i leveransen (DHL) där två…"
Otur i leveransen (DHL) där två läskburkar frös, men eftersom jag hade bilder på både burkar och paket så var det snabbt löst med återbetalning, tackar!
Måns
"Fick en påse persilja med hål i, får ingen hjälp från företaget"
Fick en påse persilja med hål i, som hade läckt ut i kartongen. Företaget är tyvärr mycket ohjälpsamma när jag kontaktar dem angående detta. Eftersom jag inte har en bild på ytterkartongen (då den är slängd, och inget man tänkte behövde fotas då den var helt intakt), så kan de inte hjälpa mig vidare. Trist och oseriöst då felet egentligen ligger hos Kryddlandet eftersom det inte hade hänt om påsarna var kraftigare eller bättre emballerade i kartongen.
HH Chouski
"Supersnabb leverans"
Supersnabb leverans, och det bästa är att deras örter och kryddor är riktigt färska och inte alls dyra! Jag jämförde deras kryddor med Santa Maria och Kockens, de som säljs på ICA och Coop — de smakar ju nästan ingenting lol.
Butiksägaren var också jättetrevlig och lät mig prova en av deras currykryddor.
Jag köpte stjärnanis, basilika, Kampot-peppar och Sulawesi-svartpeppar... är helt kär i den svarta pepparn — den passar perfekt till pan-asiatiska rätter.
Deras pommeskrydda kan jag också varmt rekommendera, den har en perfekt balans av paprika och lökpulver.
Kommer definitivt att beställa fler kryddor från dem framöver!
Anette Nilsson
"Bästa butiken! "
Stort och bra sortiment! Supersnabba leveranser. Snabbt och trevligt bemötande när man har frågor. Kan varmt rekommenderas.
Widget Preview
Add to your site