Villahus
Petra etra
"Bitte nichts hier bestellen 😡😡🙈🙈"
Bitte nichts hier bestellen 😡😡🙈🙈, ich habe Vorkasse geleistet eine Bestell 19.06.2024 Bestätigung bekommen und danach ist nichts mehr passiert. Nach 6 Wochen warten wie der aktuelle Status ist, haben wir den Kontakt mit VillaHus, mehrmals per Mail aufgenommen das wir den Wiederruf/Stornierung per Mail nutzen wollen ,was wir in Dänisch, Deutsch und Englisch geschrieben haben , bis heute haben wir keine Antwort auf unsere Mails bekommen , wir haben alle Schriftliche Kontakte festgehalten , auch was über Paypal ging ,
nach ca 8 Wochen warten immer noch nichts passiert .Hab Paypal eingeschaltet, da kam nur die frage von VillaHus ob wir wirklich Stornieren wollen.Was wir mehrmals bejahten haben.Nach unserer Antwort ist wieder nichts passiert, keine Antwort wie es weitergeht. Das Konto von mir und die Bestellung wurde einfach von denen gelöscht ohne uns zu informieren Gottseidank haben wir als Beweis die Bestell Bestätigung und den einmal Kontakt über Paypal Paypal wieder eingeschaltet und nach langem warten endlich das Geld zurück bekommen .Danke Paypal
Anni
Rüdiger Frank
"Nie wieder"
Ich habe zwei -aus meiner Sicht - sehr teure Türbeschläge gekauft, Stückpreis ca. 150 Euro.
Fazit: Sie passen nicht in die deutschen Türen, das Messing hat sofort hässliche Gebrauchsspuren. Mein Rückgabewunsch für das unbenutzte zweite Set ist seit zwei Wochen unbeantwortet.
Nie wieder!
joanna stefanowska
"Never again "
Nie polecam. Całkowity brak kontaktu ze strony firmy. Po zwrocie towaru nie otrzymałam zwrotu pieniędzy ani żadnej odpowiedzi.
Tina
"Snyd.."
Meget dårlig beskrivelse af produkterne. Der er ingen brugbare mål at få hverken i beskrivelse eller pr. mail ift. skruemål cc mm.
Dørhåndtag som de sælger (til overpris), af den slags som ikke passer i standardmål til en helt alm. ny dør (ikke alle selvf.), skriver de bare ikke kan returneret. Direkte imod reklamationsloven!
Halvdelen af tingene mangler så man selv må køre efter længere dørgrebsjern, skruer mm...
jeg vil dog sige at de er søde til at svare på mails - efter at jeg selv gjorde opmærksom på at de ikke havde sendt min pakke endnu. Men man skal åbenbart Selv opdage at der er fejl i orden.
Er ret sikker på at de har været inde og ændre oplysningerne, så der står “ingen returret” på lagerstatus, da jeg har læst det igennem 100 gange før bestilling, uden jeg har bemærket den lille kommentar. Super svinsk gjort, hvis det er tilfældet. Desværre kan jeg ikke anbefale siden til mine huskøbende venner som ellers har overvejet siden pga. udvalget.
2 stjerner fordi de alligevel forsøger at hjælpe en smule trods alle forhindringerne.
Laura Lynge
"Jeg har købt et flot og dyrt Arne…"
Jeg har købt et flot og dyrt Arne Jacobsen dørhåndtag med langskilt.
Efter at have rykket ordren, kom der et forkert langskiltesæt, som Villahus Beder mig returnere. Jeg har nu, efter en uges venten endnu ikke modtaget den returneringlabel jeg blev lovet.
Ewelina er ubehøvlet og gør ikke som lovet. Spændende om jeg nogensinde får det jeg har betalt for.
Josephine Maria Mitzi
"Skal kontakte dem for at få varerne"
Jeg købte en del dørhåndtag og andre ting til min bolig. 4 dage efter min bestilling skrev jeg og spurgte hvornår når den ville blive afstand. Jeg hørte intet, men kunne se at pakke blev sendt senere samme dag. Da vi modtog pakken, manglede alle rossetterne, efter en uge kontaktede jeg Villahus igen, på telefon denne gang, for at blive oplyst hvornår anden del ville blive leveret. Jeg talte med en meget sød medarbejder, der var sket en fejl og pakken var slet ikke på vej til mig, og der ville gå yderligere halvanden uge inden min vare ville være fremme, hvilket jeg ikke var interesseret i og bad i stedet om et returlabel. Jeg sende pakke afsted for godt 14 dage siden, nu er jeg igen blevet nød til at kontakte dem, da jeg endnu ikke har modtaget mine penge. De kunne dog oplyse at pakken var kommet.
I hele processen har de været venlige, men samtidig har de været så sløve og det er træls at jeg har skulle kontakte dem 3 gange.
Tommy Holm Hougaard
"Super god service"
Mange flotte greb og super god service, da vi efterfølgende havde brug for reparationsdele.
Kunde Anna Lefevre
"Hurtig modtagelse og fantastisk hjælp…"
Hurtig modtagelse og fantastisk hjælp og service da vi efterfølgende havde brug for andre monteringsskruer. Disse blev hurtigt sendt uden ekstra omkostninger.
Tabita M.
"Jeg laver så godt som aldrig en…"
Jeg laver så godt som aldrig en TP-anmeldelse, men efter at have handlet hos Villahus, bliver jeg nødt til det. Sjældent har jeg oplevet så god en kundeservice, som vi har fået via Stephanie. Vi skulle bestille mange skabsgreb samt dørgreb til nye yderdøre, og hun var vaks til at tjekke, at det hele passede. Vi fik tilmed en bedre pris, som vi tidligere havde set varerne til.
Der gik så lidt galt undervejs med reservedele, der manglede eller ikke passede, og det var selvfølgelig ærgerligt, men hver gang fik vi nyt sendt afsted samme dag, så det endte med at blive en god oplevelse. Jeg kan derfor varmt anbefale andre at handle hos Villahus, både hvad angår deres udvalg, pris og service.
Widget Preview
Add to your site