Kreavaerket

Home & Garden
badge Company profile claimed
600 reviews
Overall Rating
Customer Reviews about

Kreavaerket

Write a review about kreavaerket.dk
Show Reviews

HANNE OLSEN

5.00/5.00

"Varen svarede til det der var beskrevet…"

Varen svarede til det der var beskrevet og det blev leveret hurtigt.
Tak for en god handel

14/04/2025

markus

1.00/5.00

"Defekt vægur og dårlig billedkvalitet på akustikplader"

Jeg har bestilt et vægur, som ved ankomst ikke virkede, da viserne var bøjet. Tilbagemeldingen fra Mie lød: "Ift. uret kan man næsten ikke undgå, at de får en bøj i fragten – men de kan sagtens rettes ud uden at man beskadiger dem." Med andre ord skal man som kunde forvente at modtage et defekt produkt, som man selv skal forsøge at reparere. Hvad der sker, hvis uret bliver beskadiget under denne proces, melder historien ikke noget om.

Derudover købte jeg syv akustikplader. Kvaliteten af billedtrykket er markant dårligere end det, der reklameres med, og ingen af de syv plader er i en kvalitet, der gør dem anvendelige. Ifølge virksomheden skyldes det, at "materialet (akustikfilt) naturligt har en mere struktureret og mat overflade, hvilket kan give et anderledes udtryk end et glat foto- eller papirprint. Det er en del af produktets karakter og også beskrevet på hjemmesiden." Dette fremstår som en bortforklaring frem for en reel løsning, til trods for at de giver udtryk for at ville finde løsninger i 'god dialog'.

På trods af flere forsøg på dialog om kompensation eller returnering – og en oplysning om, at jeg ville dele min oplevelse i en anmeldelse, hvis intet blev gjort – svarede virksomheden: "Vi ærgrer os over tonen i din besked – særligt den afsluttende bemærkning, som nærmer sig en trussel." De ser det altså som en trussel af kunder anmelder produkt ud fra deres oplevelse heraf.

Jeg har sjældent oplevet så dårlig kundeservice og ringe produktkvalitet. Jeg vil på det kraftigste anbefale potentielle kunder at handle et andet sted.

14/04/2025

Caroliin3

5.00/5.00

"God oplevelse"

Jeg købte en familiekalender og valgte sølvbeslag. Da jeg modtager den ser jeg at det er hvide beslag der er med. Dagen efter modtager jeg en mail med at der er endnu en pakke fra dem på vej til mig. Det var sølvbeslagene.

Så de rettede selv op på fejlen inden jeg nåede at gøre noget.

14/04/2025

Susanne Larsen

3.00/5.00

"Verdensskort samt plade"

Købt verdenskort samt plade. Hjørnet på pladen var i stykker og efter vi kontaktede firmaet fik vi en ny plade tilsendt. Der var 3 af hjørnerne så i stykker. Jeg tror, det er under fragten. Vi har henholdt pladen og prøver selv at reparere den. Men jeg tænker noget til at beskytte hjørnerne under fragten ville være en god ide.

12/04/2025

Maria Natius

5.00/5.00

"Rids i plade, ny med det samme."

Skrev til Kreaværket.dk, da der var rids i kalenderen vi havde modtaget.

De beklagede fejlen, og sendte en ny med det samme.

Virkelig god service!

11/04/2025

Lotte

5.00/5.00

"Manglende levering"

Har bestilt et ur den 29. Marts. Der står 4-6 dages levering. Vi har intet hørt endnu og mail besvares ikke.
Dagen efter min dårlige anmeldelse på Trustpilot ringede en meget sød medarbejder til mig og undskyldte. Der var en helt troværdig forklaring og undskyldning. Der var en grund til manglende levering og svar på mail.
Det var en 100% i orden behandling. Tusind tak. Det flotte ur er ankommet og hængt op.

09/04/2025

Anne Sofie

5.00/5.00

"Jeg bestilte et skilt og det kom…"

Jeg bestilte et skilt og det kom hurtigt. Flot skilt! Dog manglede der et par skruer. Jeg kontaktede kundeservice og de sendte med det samme de manglende skruer. God og hurtig service!

09/04/2025

kunde

5.00/5.00

"Yderst tilfreds med produktet"

Yderst tilfreds med produktet. Hurtig levering, ja vist små fejl her og der. Men med så hurtig levering kan man sku heller ikke klage.

09/04/2025

Mariann Vigsø Pedersen

5.00/5.00

"Imødekommende og nærværende service"

Imødekommende og nærværende service, som gjorde meget mere end forventet, for at hjælpe med en hastebestilling.
Inden dagen var omme, kunne den afhentes på deres adresse.
Smukt produkt - Kreaværket er min nye leverandør 👍⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

09/04/2025

Helle S Willadsen

5.00/5.00

"God kundeservice "

Var ikke helt tilfreds med min ordre, skrev til jer, og vupti lavede I et udkast, og vupti fik jeg et nyt
God kundeservice!
Kan varmt anbefales.

08/04/2025
Built for truth-seekers. We collect real reviews so you can find reliable businesses fast. Share your insights—help the next person out.
© 2025 - All rights reserved